Blogi

Liblikleht. (Achlys)

Mõned aastad tagasi, olles praktikal Tartu Ülikooli Botaanikaaias, kohtasin ma taime, kelle kaunis lehestik näis nagu hõljuvat nõlva kohal. See oli kolmetine liblikleht, Achlys triphylla. Aasta hiljem avastasin, et koos kingitud lumeroosiga on mu aias kasvama hakanud ka liblikleht...
Loe lisaks

Sügise samm

Sügise samm on tänavu soe ja aeglane, see annab aednikule aega aias toimetada. Ööd on suhteliselt soojad ja suuri temperatuuri kõikumisi pole olnud, sestap on värvid veel tagasihoidlikud. Haldjatiivad kasvatavad veel noori lehti ja mõned korduvõitsejad on õied avanud.
Loe lisaks

juunivihm ja haldjatiivad

Täna hommikul, kui ma aias tiiru tegin, tabasin end mõttelt, et mul on epimeediumitega sarnased eelistused :) Rannikul üleskasvanul on raske sisemaa lauspäikesega kohaneda. Nii nagu haldjatiivad minu aias naudivad hoovihma, poolvarju ja mõnusat kobedat pinnast, nii naudin minagi poolvarju ja hooga alla sadavat vett, sest see loob korraks mere hinguse.  Harukordne kuum jaaninädal tekitas mu varjuaias kerge tardumuse. 
Loe lisaks

Kuidas meie aiapood endale nime sai

Ühel ilusal talveõhtul otsustasin, et on aeg edasi liikuda ja avada oma väike aiapood. Vaatasin ja mõtlesin, millist sisu ma tahan luua ja kuidas üks või teine sõna mind kõnetab. Kevad on aednikule kahtlemata kõige oodatum aeg ja see võib olla pikk või äkiline ja siis on ta möödas. Suvi on seisund ja kestab sügisesse välja, selles on muretust ja ohtralt tundeid. Väikesed rõõmud kui oled aias, olgu see siis suur või väike, maal või linnas, õues või rõdul. See seisund, mis pühib meelest kõik müra ja täidab su rahuloluga. 

Loe lisaks