Müügi- ja tagastustingimused

Müügi- ja tagastustingimused

Veebipoe Sommerista.eu (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Welterman. Veebipood tegeleb taimede müügiga.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoel on õigus ühepoolselt tingimusi muuta ja täiendada, avaldades uued tingimused interneti-aadressil https://www.sommerista.eu/muugitingimused. Kui klient esitab tellimuse enne tingimuste muutmist, kehtivad ostjale tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimused.

Veebipoes müüdavate taimede hinnad leiate toodete juurest. Kõik hinnad on eurodes. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest, mis sõltub ostja asukohast ja kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu esitatakse arvel, kuna sõltub alati valitud kauba tarnevõimalustest.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.


Tellimuse vormistamine ja kohaletoimetamine

Kui olete soovitud taimed välja valinud, lisage need ostukorvi.

Kõik veebilehel olevad fotod on Veebilehe omand ja nende kasutamine ilma kirjaliku loata on keelatud. Pidage meeles, et veebilehel olevate fotode värvid ei pruugi edasi anda taimede tõelisi värve, kuna need sõltuvad pildistamise hetke valgusest ja fotoaparaadi sätetest, aga ka paljust muust. Fotod on illustratiivsed ja võivad erineda toote tegelikust väljanägemisest.

Tellimuse vormistamiseks täitke palun nõutud andmeväljad ja valige sobiv toodete kohaletoimetamise viis.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ja vastav hinnainfo on kuvatud arves. Palun olge hoolas telefoninumbri ja meiliaadressi sisestamisel, sellest sõltub saadetise kohaletoimetamise kiirus, mis taimede puhul on ülioluline. Kui andmed on valesti esitatud, ei vastuta müüja sellest tulenevate tagajärgede eest.

Kui soovite kasutada pakiautomaati, siis märkige märkuste lahtrisse pakiautomaadi asukoht, kust soovite paki kätte saada. Kullerteenuse puhul kasutage aadressi, kust Teid kõige kindlamalt kätte saab. Taimedele on võimalik ka ise järele tulla, selleks tuleb aeg kontaktivabaks üleandmiseks kokku leppida.

Tellimuse kättesaamise kinnituseks saadame Teile meiliga sellekohase teate.

Tellimustega tegeleme nende saabumise järjekorras. Taimed saadame välja kord nädala esimestel päevadel.

Kui tellimus on komplekteeritud, saadame Teie meiliaadressile arve, mille saate tasuda pangaülekandega.  Pakime taimed alati võimalikult kompaktselt. Püüame valida soodsaima saatmisvõimaluse.

Arve tasumiseks on 3 päeva. Juhul, kui Te ei ole ettenähtud aja jooksul ostusummat tasunud, tühistame tellimuse.

Veebipoes ei saa ostude eest otse tasuda, kuna elustaimed võivad kergesti kahjustuda ja tahame olla enne lepingu sõlmimist kindlad, et tellitu on kvaliteetne ja saatmiseks kohane. Kui me ei saa tellitud kaupa tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitame Teid sellest esimesel võimalusel.

Leping jõustub arvel märgitud summa laekumisel Veebipoe arvelduskontole.

Saadetise kohaletoimetamise aeg sõltub pakifirmast, enamasti on see 3-7 päeva. Kauba kättesaamise hetkest läheb vastutus kauba eest üle kliendile.

Pakiautomaati kasutades palume pakile võimalikult kiiresti järele minna, et taimed pakiautomaadis kahjustada ei saaks.

Avage pakk esimesel võimalusel, et taimed saaksid ruttu õhku ja vajadusel vett, siis saavad nad transpordiga paremini hakkama. Kättesaadud taimi tuleks hoida kuni istutamiseni sobivates tingimustes vastavalt iga taime vajadustele.

Taganemisõigus

Vastavalt Võlaõigusseaduse §53 lg 4 punkt 4 ei kohaldata 14 päevast taganemisõigust (sh ümbervahetamist) sellise asja üleandmisel, mis rikneb või vananeb kiiresti. Seetõttu ei laiene tagastusõigus Veebipoest ostetud taimedele.

Ostu sooritamisega olete nõus lepingu tingimuste ja selle sõlmimisega, mille järgselt võtate vastutuse taimede kokkulepitud ajal vastuvõtmise eest Teie ise. Pakiautomaati jäetud või kullerilt vastu võtmata ja müüjale tagastatud pakki Veebipood ei hüvita.

Kui Veebipood saadab kliendile eksikombel valed taimed, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood ei vastuta tellimuse täitmisel kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tekkiva kahju või mis tahes muude tagajärgede eest, sealhulgas kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida müüjal ei olnud võimalik mõjutada.

Veebipood ei vastuta taimede juurdumise ja kasvamise eest uues aias, kuna see sõltub ilmastikust, kasvutingimustest ja taimekasvataja tegevusest.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ja kauba ostjale saatmiseks.

Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Vaidluste lahendamine

Lepingu täitmisel tekkivad vaidlused püütakse lahendada läbirääkimiste teel. Kui Teil on Veebipoe osas pretensioone, saatke meil aadressile sommerista@gmail.com

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.

30.07.2020